logo

Select Sidearea

Populate the sidearea with useful widgets. It’s simple to add images, categories, latest post, social media icon links, tag clouds, and more.
hello@youremail.com
+1234567890

Modelowanie architektury

Modelowanie architektury

Świadczymy usługi w obszarach takich, jak:

  • zdefiniowanie wymagań klienta odnośnie strony analityczno-projektowej architektury oprogramowania, zarówno wobec programistów, jak i innych osób zaangażowanych w jego tworzenie;
    modelowanie systemów informatycznych w różnych notacjach;
  • analiza, przegląd i aktualizacja dokumentacji systemów informatycznych w firmie, w tym opracowanie strategii rozwoju systemów i oprogramowania;
    modelowanie procesów biznesowych, ich integracja z zakresami działania pozostałych interesariuszy w organizacji;
  • planowanie systemów informatycznych i projektowanie ich architektury, tak by działały bezpiecznie, sprawnie i bez zakłóceń.
  • Abstrakcyjny model to podstawowy element architektury oprogramowania. Należy uzupełnić go odpowiednią i wyczerpującą dokumentacją techniczną, która pozwoli korzystać z rozwiązania informatycznego wszystkim członkom organizacji. Model pozwala im na pełnoprawne uczestnictwo w procesie tworzenia docelowego systemu w firmie lub instytucji.

Zwykle klient dysponuje już pewną wizją przyszłego systemu, my natomiast pozwalamy ją opisać, skategoryzować, uporządkować i wreszcie zrealizować.

W procesie modelowania opieramy się przede wszystkim o diagram obiegu dokumentów, którego zaletą jest niemal automatyczna możliwość opracowania na jego podstawie pozostałych podstawowych modeli niezbędnych do stworzenia spójnego i pełnego opisu systemu (diagram klas, diagram przypadków użycia, diagram stanów).

Wizualizacje procesów przedstawiane są w intuicyjny sposób, zrozumiały dla wszystkich przyszłych użytkowników systemu. Dzięki temu możliwe jest stworzenie przejrzystych reguł i procedur, w oparciu o które dany dokument w organizacji będzie wprowadzany do systemu informatycznego, archiwizowany oraz modyfikowany.

W swoich działaniach jesteśmy niezależni i bezstronni – nie mamy powiązań z żadnym konkretnym dostawcą rozwiązań informatycznych.

Zazwyczaj rekomendujemy zastosowanie oprogramowania typu open source, gdyż umożliwia ono modyfikację i dostosowanie do potrzeb konkretnego klienta, samodzielną kompilację (utworzenie wersji wykonywalnej), pogłębioną analizę, a przede wszystkim oszczędność finansową. System operacyjny Linux, na którym najczęściej pracujemy, jest dowodem na to, że na zasadach open source mogą powstawać nawet skomplikowane i złożone projekty, które jednocześnie pozostają stabilne i bezpieczne. Dodatkowo w tym modelu znacznie częściej niż w wersjach komercyjnych pojawiają się innowacyjne pomysły, które dopiero później przyswajane są przez korporacje zajmujące się produkcją oprogramowania.

szymon
No Comments

Post a Comment

Comment
Name
Email
Website