logo

Select Sidearea

Populate the sidearea with useful widgets. It’s simple to add images, categories, latest post, social media icon links, tag clouds, and more.
hello@youremail.com
+1234567890

STRONY WWW

Jeżeli chcesz stworzyć firmową stronę www, pewnie zastanawiasz się jaki system zarządzania treścią (CMS) będzie najbardziej odpowiedni dla Ciebie.

Możemy rozwiązać za Ciebie ten problem i stworzyć Twoją stronę od podstaw, a także odświeżyć wygląd obecnego serwisu.

W internecie można natknąć się na trzy wiodące systemy typu open-source. Wszystkie zostały zaprojektowane i są używane przez tysiące programistów, dlatego też są sprawdzonymi rozwiązaniami charakteryzującymi się prostotą działania i stabilnością. Dzięki dużej ilości osób zaangażowanych w tworzenie systemów zarządzania treścią powstało także wiele dodatków – wtyczek (pluginów), które można w łatwy sposób zintegrować z całością szablonu.

Jednak żaden z systemów nie odpowiada wszystkim rozwiązaniom. Decyzja o tym, który z nich wybrać, zależy od Twoich potrzeb, zaangażowania, umiejętności technicznych, budżetu oraz celu, w jakim powstaje strona internetowa.

Pierwszym z rozwiązań jest WordPress – powinien on być najlepszym wyborem dla osób prowadzących bloga. Jest przyjazny i intuicyjny w obsłudze – idealny dla osób nie posiadających dużych umiejętności technicznych. Dzięki dużej ilości dodatków (pluginów) możliwa jest łatwa jego rozbudowa o nowe funkcjonalności.

Dla rozwiązań bardziej kompleksowych i wymagających dobrego dostosowania strony do organizacji jest zalecany Drupal.

Natomiast rozwiązaniem pośrednim pomiędzy elastycznością w dostosowaniu i łatwością w użyciu będzie Joomla.

Poniżej znajduje się tabela z porównaniem trzech wiodących CMS-ów. Jeżeli nie jesteś pewien, który wybrać, zawsze możesz zainstalować jeden z nich i wypróbować go.

  Porównanie CMS-ów

  druphal Joomla-logo
strony-na-wordpress
Strona www.drupal.org www.joomla.org www.wordpress.org 
Opis CMS-a Drupal jest przyjaznym dla dewelopera narzędziem do budowy złożonych stron. Wymaga znajomości technicznej do opanowania zarządzania treściami. Joomla jest złotym środkiem pomiędzy złożonym Drupalem i przyjaznym dla użytkownika Wordpressem. WordPress jest innowacyjnym i łatwym w użyciu systemem, ze znaczną ilością skórek (tematów) i pluginów.
Przykłady Portal społecznościowy: Fast Company
Portal blogowy:
Team Sugar
Sieć społecznościowa: MTV Networks Quizilla
Edukacja: Harvard University
Restauracje: IHOP
Sieć społecznościowa: PlayStation Blog
Prasa: CNN Political Ticker
Nowości:The New York Observer 
Instalacja Drupal Installation Forum Joomla Installation Forum WordPress Installation Forum
Łatwość obsługi Wymaga znajomości zagadnień natury technicznej. Służy do budowy  zaawansowanych stron. Z każdym wydaniem staje się coraz prostszy. Jeżeli nie znasz nikogo, kto mógłby go obsługiwać za Ciebie lub nie masz nikogo zatrudnionego do obsługi, raczej nie decyduj się na niego. Mniej złożony od Drupala, ale bardziej od WordPressa. Relatywnie prosta instalacja. Łatwa do zrozumienia terminologia i struktura, do tworzenia średnio-zaawansowanych stron. Doświadczenie techniczne nie jest wymagane. WordPress jest  intuicyjny i łatwo w nim stworzyć stronę internetową. Łatwo można przekleić tekst z Microsoft Word i Excel – w przeciwieństwie do Jooli i Drupala.
Cechy Łatwy w dodawaniu tagów, kategorii i organizacji treści. Zaprojektowany jako platforma społecznościowa z silną siecią społecznościową. Jest łatwy do budowy stron. Dzięki intuicyjności klienci sami mogą zarządzać treścią i dostosowywać wygląd do swoich potrzeb. Posiada dużo tutoriali.
Zastosowanie Dla złożonych stron wymagających organizacji treści. Również wtedy, gdy jest potrzebny podział na grupy użytkowników. Idealny dla sklepów internetowych. Umożliwia lepsze dostosowanie struktury strony niż WordPress, a w dodatku jest relatywnie łatwa i intuicyjna. Używana do budowy sklepów i portali społecznościowych. Idealna dla prostych stron takich jak wizytówki firm, blogów. Umożliwia proste wdrożenie dodatków i zmianę treści bez wsparcia technicznego.